Piosenka na pierwszy taniec weselny – Polskie i oryginalne

Piosenka na pierwszy taniec weselny – Polskie i oryginalne

Piosenka na pierwszy taniec weselny – Polskie i oryginalne
30 listopada, 2023 No Comments

Organizacja wesela to wielkie przedsięwzięcie. Jest to jeden z ważniejszych dni w życiu nowożeńców, który wymaga szczególnego przygotowania. Wśród tych przygotowań dużą uwagę trzeba skoncentrować na pierwszym tańcu. Oryginalna piosenka na pierwszy taniec to co, czego szukają nowożeńcy. Czy jest to łatwe? Niekoniecznie. W poniższym artykule podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej piosenki, jaka zapoczątkuje zabawę weselną i podkreśli uczucie dwojga ludzi.

Zatańczmy do naszej piosenki..

Młodzi, którzy niebawem wstąpią w związek małżeński, mają przed sobą mnóstwo obowiązków. Organizacja wesela to spory wysiłek i podejmowanie nie lada wyborów. Każdy chce, aby dzień wesela był idealny i wszystko przebiegało zgodnie z ustaleniami i wyobrażeniami nowożeńców. W taki sam sposób podchodzi się do wyboru na pierwszy taniec. Piosenka powinna być bardzo dobrze przemyślana.

Romantyczne utwory

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem utworu, jaki mógłby zostać odtworzony na pierwszy taniec, polska piosenka o tematyce romantycznej mogłaby się najlepiej sprawdzić. Najlepiej, żeby była o miłości, a także, aby była wolna. To oczywiście bezpieczny wybór, ale nie zawsze dobry. Obecnie młodzi lubią zaskakiwać na weselu. Mało tego, lubią się do tego ważnego wydarzenia doskonale przygotować. Coraz więcej par odchodzi od “starych” i sztampowych propozycji na pierwszy taniec, a wybiera się niecodzienne, ale z całą pewnością oryginalne opcje. Piosenka na pierwszy taniec weselny może oczywiście nawiązywać tematycznie do miłości, ale nie oznacza to, że musi być ona wolna. Wiele utworów w różnych stylach muzycznych świetnie obrazuje miłość i mogą być wykorzystane na pierwszy taniec weselny. Piosenka, jaka zostanie wybrana, może stanowić symbol związku tej pary.

Romantycznym gestem jest nie tylko wybór utworu, który jest nacechowany emocjami związanymi z miłością dwojga ludzi, ale także wybór piosenki, która kojarzy się młodej parze z ich wspólną drogą. Może być to utwór, jaki zapamiętali ze swojego pierwszego spotkania, ze wspólnych wakacji, czy piosenka, która aktualnie była na topie, w tamtym czasie. By móc pomóc sobie w wyborze odpowiedniego utworu, można wziąć pod uwagę symbolikę utworu muzycznego.

Romantyczna piosenka, pierwszy taniec, wymaga przygotowania tanecznego. Niektórzy nie potrafią tańczyć, inni tylko się kołyszą w rytm powtarzalnej melodii, jeszcze inni skrupulatnie się do tego przygotowują. Wybór utworu muzycznego ma znaczenie, aby móc przygotować do tego układ choreograficzny. Zdarza się, że młodzi idą na żywioł, licząc na zdobyte już umiejętności taneczne. Inni natomiast kilka miesięcy przed tym ważnym wydarzeniem ćwiczą z instruktorem, aby wypaść w dniu wesela jak najlepiej – np. taniec w chmurach Wszystko zależy od tego, co wymarzą sobie młodzi.

Moda na nowości

Nowości muzyczne cieszą się coraz większą popularnością, jeśli chodzi o dobór utworu. Piosenka na 1 taniec to nie musi być sztampowy utwór o tym, jak on ją mocno kocha itp. Może być to nowoczesny kawałek, który zapada w ucho, jest skoczny, a przy okazji nawiązuje do miłości. Takie utwory muzyczne mogą być bardzo zaskakujące. W szczególności starsze towarzystwo może być zaskoczone co do wyboru oprawy muzycznej. Czy warto zawsze sugerować się swoimi gośćmi, jeśli wybierana jest piosenka polska na pierwszy taniec? Otóż nie. Jeśli lepiej czujemy się w skocznych piosenkach DJ z Bydgoszczy Adama Krajewskiego: https://www.youtube.com/channel/UCDh2Xevgx7xUSoAgySbYKpQ albo np. “Talizman” Kamila Bednarka ft. MATHEO, warto rozważyć tę propozycję na swój pierwszy taniec, zwłaszcza jeśli ma ona dla młodych znaczenie. Oczywiście jest to jedynie przykład utworów, które świetnie nadają się na pierwszy taniec. Jest ich znacznie więcej i wcale nie ograniczają się one do jednego rodzaju muzycznego. Takie propozycje jak piosenka do pierwszego tanca, nie muszą wcale dotyczyć jednego gatunku. Znajdziemy je w disco polo, ale także i w reggae, czy nawet i metalu. Dobór właściwej oprawy muzycznej jest w tym przypadku tak samo ważny, jak dodatki.

Piosenka na pierwszy taniec to nie jedyne, nad czym warto się dłużej zastanowić. Warto także pomyśleć nad oprawą tego elementu. Modny jest widowiskowy pierwszy taniec młodych, a więc trzeba także przedyskutować kwestię dodatków i dekoracji. Taniec wśród balonów, mgły, specjalnych efektów świetlnych, laserów z pewnością będzie wyglądał znakomicie, a przede wszystkim z dobrym DJ wodzirejem z Kujawsko Pomorskiego Adamem Krajewskim. Inni wolą klasyczny taniec, w klasycznej oprawie muzycznej i bez dodatkowych ulepszaczy. Wszystko jest indywidualnym wyborem młodych.

Zaplanowany pierwszy taniec

Moda na weselach dotyczy nie tylko wyboru nowoczesnych piosenek na pierwszy taniec. Coraz więcej osób decyduje się na przygotowanie do pierwszego tańca pod okiem specjalistów. Niektórzy nawet pierwszym tańcem chcą zaskoczyć swoich gości, oryginalnością, stylem i nowoczesnością niczym z popularnego programu “Taniec z gwiazdami”. Tutaj także istotny jest wybór, a więc piosenka na pierwszy taniec polskie utwory i nie tylko, ma duże znaczenie. Naturalnie polska piosenka na pierwszy taniec nie jest wymogiem. Bez problemu można zaproponować piosenki zagraniczne. Z pewnością opcja taka jak Ed Sheeran z utworem “Perfekt” z pewnością da duże pole do manewru dla młodych, a przy okazji ukaże się z nutką romantyzmu.

Filmowe aranżacje w pierwszym tańcu

Wiele osób wybiera określone utwory filmowe. Najlepsza piosenka na pierwszy taniec w zamyśle filmowym to np. Dirty Dancing i “Time of my life”. Oczywiście takich propozycji jest dużo więcej. Są też pary, które akcentują swoje uczucie niczym w utworze Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka “Dumka na dwa serca”, która promowała film “Ogniem i mieczem”. Również utwory z filmu “Bodyguard” mogą posłużyć jako piękne piosenki na pierwszy taniec, np. znana i raczej lubiana “I will always love you”. Ważne jest, aby przy wyborze tego utworu wiedzieć, w jaki sposób go zatańczyć. Niektóre mogą powodować problemy, dlatego lepiej zapisać się na kurs tańca, aby być przygotowanym w tym jakże ważnym dniu.

Piosenka disco polo na pierwszy taniec to także znakomity wybór. Jest wiele utworów o miłości, które można dobrze zatańczyć i świetnie pasują na weselach. Polska piosenka, pierwszy taniec to znakomity wybór, zwłaszcza jeśli wśród gości znajdują się osoby starsze, które bardziej cenią sobie polskie utwory. Jedno jest pewne, piosenki na pierwszy taniec na wesele warto dobierać do siebie, a nie do gości. Dobrze jest wybrać utwór, w którym się lepiej czujemy w tańcu i który być może dla nas znaczy coś więcej. Nie ma idealnej recepty na udany pierwszy taniec. Nie każda piosenka na 1 taniec weselny będzie fantastycznie prezentować się na każdym przyjęciu tego typu. Dlatego rozsądniej jest dobierać piosenki ślubne na pierwszy taniec według własnych preferencji.

Przygotowanie do tańca

Najpopularniejsze piosenki na pierwszy taniec weselny nie zawsze są wybierane, czasami decydujemy się na oryginalne propozycje, które będą tylko dla nas. Piosenka weselna na pierwszy taniec nie musi być typowym “wyciskaczem łez”. Ważne, aby była symboliczna i wartościowa dla nowożeńców. Idealne piosenki na pierwszy taniec mogą mieć wartość sentymentalną dla par młodych, ale nie muszą być typowym wyborem za każdym razem. Piosenki na pierwszy taniec weselny, disco polo czy też w innym gatunku muzycznym mogą dotyczyć uczucia miłości, ale równie mogą prezentować humorystyczne nawiązanie do miłości dwojga ludzi. Nie każdy odbiera to uczucie tylko przez pryzmat powagi. Czasami łatwiej jest zaprezentować pierwszy taniec, jako groteskowe show, które z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczestników takiego wesela. Niektórzy nawet się specjalnie do tego przebierają.

Leave A Comment

Kategorie