Wodzirej na wesele w Bydgoszczy
DJ na wesele to nie wszystko. Najlepiej, jeśli DJ jest jednocześnie wodzirejem. Powinien być otwarty, błyskotliwy i mieć poczucie humoru. Musi być dobrym konferansjerem, który bez problemu potrafi zjednać sobie serca gości. Na weselach w Bydgoszczy taką osobą jestem ja.
Prowadząc wesele, rozbawiam gości m.in. poprzez:
- marsze przed domem Panny Młodej dla przybywających gości (opcjonalnie),
- powitanie gości (marsz na sali),
- wznoszenie toastów przy śpiewie,
- konkursy,
- oczepiny.
Zabawy na weselu
Jako wodzirej na wesele z Bydgoszczy inicjuję zabawy taneczne dla gości – od tych prostych, takich jak „Jedzie pociąg z daleka”, „Kaczuchy” czy „Macarena” po bardziej skomplikowane:
- Wybór nowej pary młodej – klasyka, która pojawia się na większości polskich wesel. Państwo Młodzi otoczeni kręgiem panien i kawalerów rzucają za siebie swoje atrybuty – Panna Młoda welon lub bukiet, a Pan Młody muszkę lub krawat. Nowo wybrana para młoda tańczy wspólny taniec.
- Taniec z Parą Młodą – wciąż popularna zabawa, w której goście za drobnym datkiem wrzuconym do welonu tańczą z Panną Młodą lub Panem Młodym do momentu, w którym nie znajdzie się kolejny chętny. Ostatni „szczęśliwcy” mogą zostać nagrodzeni upominkiem od Pary Młodej.
- Test zgodności – nowożeńcy siadają tyłem do siebie, trzymając w ręku po jednym bucie żony i męża lub opcjonalnie kartki z napisami „ON”, „ONA”. Konferansjer zadaje pytania, a Młodzi odpowiadają przez podniesienie w górę stosownego buta lub kartki. Nie widzą swych odpowiedzi wzajemnie.
- Karaoke – wspólne śpiewanie pod każdą postacią. Ochotnicy śpiewają wylosowane lub wybrane piosenki, goście śpiewają wspólnie przy stole. Najczęściej śpiewa się nie więcej niż 3-4 utwory.
- Fanty – na znak dany przez wodzireja, ochotnicy muszą zdobyć określony fant i przynieść go na środek sali. Kto ostatni, ten odpada. Konkurencje zaczyna się od najprostszych fantów, takich jak np. marynarka, butelka alkoholu, aż po trudniejsze, jak gaśnica czy koło samochodowe.
- Krzesełka – na środku sali w kręgu ustawione są krzesła w liczbie o jeden mniejszej niż liczba uczestników. Osoby tańczą, krążąc wokół krzeseł. W chwili zatrzymania muzyki siadają szybko, zajmując krzesła. Kto zostanie bez miejsca, odpada.
- Konkurs tańca – wybiera się pary ochotników. Konkurencje polegają na zatańczeniu określonych tańców: walca, tanga, samby, rock'n’rolla itp. Pary, która najwierniej oddadzą charakterystyczne cechy danego tańca, przechodzą dalej. Najzabawniejsza jest wersja zabawy z udziałem samych mężczyzn.
- Figury – kobiety i mężczyźni tańczą w parach. Na zatrzymanie muzyki i znak wodzireja, przyjmują zadaną figurę, przy czym tylko wskazane części ciała mogą dotykać podłogi. Na przykład, gdy wodzirej powie: „Jedna noga i dwie ręce” – para przyjmuje taką figurę, aby tylko jedna noga i dwie ręce dotykały podłogi. Kto wykona zadanie ostatni – odpada.
Dobór zabaw zależy od waszego życzenia. Możecie być spokojni, że każda z nich będzie „grzeczna” i odpowiednia nawet dla starszych gości.
Jeśli macie pytania, skontaktujcie się i dopytajcie. A jeśli jesteście zdecydowani, umówcie się na spotkanie informacyjne i zarezerwujcie termin.