O co pytać zespół muzyczny na wesele? – nasze porady

O co pytać zespół muzyczny na wesele? – nasze porady

O co pytać zespół muzyczny na wesele – nasze porady
30 listopada, 2023 No Comments

Znalezienie odpowiedniego zespołu muzycznego czy DJ’a na wesele nie jest takie proste. Rosnąca konkurencja na rynku sprawia, że para młoda ma coraz większy orzech do zgryzienia, jeśli chodzi o wybór odpowiednich specjalistów. Kiedy jednak udaje się znaleźć odpowiednich kandydatów do obsługi muzycznej na przyjęciu weselnym, ważne jest ustalenie szczegółów. W poniższym artykule podpowiemy, jakie pytania warto zadać podczas rozmowy z zespołem muzycznym na weselu.

O co pytać zespół?

Poszukiwania idealnego zespołu na wesele może być trudnym zadaniem. Wiele jest dobrych zespołów, które mają napięte grafiki, zwłaszcza w porze wykorzystywanej na organizację przyjęć weselnych. Kiedy jednak się już uda umówić na wizytę i omówić szczegóły, warto przygotować się do takiego spotkania. Zanim pojawimy się na takim spotkaniu, warto przemyśleć pytania, jakie będą zadawane muzykom.

Utwory muzyczne

O co pytać zespół weselny? Zazwyczaj wszyscy pytają muzyków o to, jakie utwory grają. Jeśli jest to muzyka śpiewana na żywo, zwykle pytamy, jakiego rodzaju muzykę oferują, jaki mają repertuar. Oczywiście to bardzo ważne pytanie, ponieważ nie każdemu może odpowiadać dany gatunek muzyki. Zwykle zespoły muzyczne, starają się różnicować swój repertuar tak, aby dopasować się do większości klientów. Zdarza się jednak, że młodzi odmawiają dalszej współpracy, kiedy okazuje się, że zespół nie jest w stanie wykonać określonych piosenek. Właściwe dopasowanie repertuaru jest połową sukcesu. Jeśli dany zespół muzyczny nie potrafi dostosować się do oczekiwań gości, może lepiej rozważyć dalsze poszukiwania lub skorzystać z opcji, która o wiele łatwiej wypada względem dopasowania repertuaru, czyli DJ’a z wodzirejem taką możliwością może poszczycić się AKmusic, czy DJ wodzirej z kujawsko pomorskiego, a jednocześnie DJ wodzirej z Bydgoszczy.

Przerwy muzyczne

O co zapytać zespół weselny na pierwszym spotkaniu? Obsługa muzyczna na przyjęciu weselnym stanowi istotne tło całej zabawy. Wiele osób nie wyobraża sobie takiej uroczystości bez dobrej muzyki. Muzyka, a dokładniej zabawy taneczne i nie tylko, nie trwają przecież przez cały czas trwania wesela. Warto zapytać muzyków o to, jak wyglądają u nich przerwy. Jedne zespoły mają sztywno ustalone zasady, że grają przykładowo 5 piosenek i po nich robią przerwy. Inni muzycy obsługują wesele poprzez obserwację nastroju gości bawiących się i dostosowują się do danej sytuacji. Kiedy zabawa jest świetna, a ludzie są w nastroju i chcą dalej tańczyć, robienie przerwy w takim momencie jest co najmniej dziwne. Dobry zespół muzyczny będzie umiał doskonale wyczuć, kiedy jest czas na przerwę. Ponadto przerwy połączone są również z wydawanymi posiłkami na sali weselnej. Dobry zespół będzie współgrał z posiłkami i nie będzie przeszkadzał weselnikom w spożywaniu świeżo wydanych posiłków na ciepło. Pod wieloma względami wyczucie czasu jest dobrą cechą, jaką wyróżnić może się świetny zespół na wesele. O co pytać, jeśli chodzi o przerwy? Najlepiej o to, jaki mają schemat przerw i ile czasu trwają. Wiadomo, że taki zespół weselny także potrzebuje chwili odpoczynku, posiłku, czy chociażby skorzystania z toalety, a przecież nie ma takich imprez, gdzie przez wiele godzin goście chcą tylko tańczyć na parkiecie.

Zabawy i konkursy dla gości

Wiele pytań zadawanych podczas rozmów nad rezerwacją zespołu muzycznego koncentruje się również na zabawach oferowanych przez specjalistów. Młodzi powinni zapytać, jakiego rodzaju zabawy przeprowadza dany zespół muzyczny. Warto także powiedzieć o tym, jacy goście będą brali udział w weselu. Jeśli na sali będą dzieci, warto napomknąć, aby przygotować także atrakcje dla nich. Tutaj zespół weselny z pewnością zaproponuje konkretne konkursy i zabawy również dla najmłodszych uczestników. Co prawda obecnie wesela coraz częściej organizowane są z pominięciem najmłodszych uczestników, to są wciąż osoby, które cieszą się z takich gości i chcą dla nich zapewnić jak najlepszą rozrywkę.

Nie tylko rozrywka dla najmłodszych powinna być omówiona. Również warto zapytać o to, jakiego rodzaju zabawy i konkursy są przewidziane dla starszych uczestników. Dobrze wybadać, co zespół muzyczny ma do zaoferowania względem oczepin i jak wyobrażają sobie takie atrakcje.

Nie można także nie zapytać o efekty specjalne. Kiedyś może nie było to najważniejsze, ale obecnie wszystkie efekty specjalne oferowane przez zespół muzyczny potrafią dopełnić całe weselne “show”. Mowa oczywiście o oświetleniu, generatorze dymu, czy np. laserach. Takie atrakcje zwykle oferują profesjonalne zespoły z DJ’em i wodzirejem. Wszystko zależy jednak od tego, jak bardzo przygotowany jest dany zespół muzyczny i jakim sprzętem dysponuje.

Ekstremalne warunki

O co pytac zespol muzyczny na wesele? Wiele osób organizujących przyjęcie weselne zadaje pytania dotyczące ekstremalnych warunków. Oczywiście nie chodzi o graniu na szczycie góry czy środku jeziora, ale o to, czy muzycy poradzą sobie z obsługą muzyczną w sytuacji, gdy np. zabraknie prądu. Nikt nie chciałby, aby doszło do takich sytuacji, jak przerwa w dostawie prądu podczas trwania wesela. Niemniej, może wydarzyć się taka sytuacja. Jeśli przerwa jest chwilowa, brak możliwości dokończenia zabawy nie powinna przeszkodzić. Warto jednak wybadać, czy dany zespół potrafi grać “unplugged”, czyli bez prądu. Taka umiejętność z pewnością będzie dobrze widziana. Poza tym może świadczyć także o tym, że zespół może zaoferować np. wyprowadzenie państwa młodych z domu panny młodej podczas trwania błogosławieństwa.

Inne pytania dotyczące zespołu muzycznego

Poza oczywistym ustaleniem repertuaru, a także omówieniu zabaw muzycznych warto także wybadać inne kwestie. O co pytać zespół muzyczny przed podpisaniem umowy? Na pewno warto zapytać o to, czy wszystkie oferowane dodatki są wliczone w cenę, czy może są jakoś dodatkowo naliczane/ Pozwoli to uniknąć nieporozumień, kiedy dojdzie do sytuacji rozliczenia się z wykonanej usługi. Warto także zapytać o wpłacenie zaliczki.

Konieczne jest także wybadanie, ile osób będzie obsługiwało muzykę na weselu. Taka informacja przyda się podczas dopinania listy gości z kierownikiem sali weselnej. Dodatkowa osoba z obsługi muzycznej może zachwiać porządek na sali, a także przysporzyć niemałego zamieszania w kuchni i stresu dla nowożeńców. Nie tylko ilość osób wchodzących w skład zespołu muzycznego jest ważna, ale także i ich ubiór. Każdy ma swój styl, ale nie oznacza to, że będzie to odpowiadało wyobrażeniom państwa młodych. Warto omówić ubiór, tym bardziej, jeśli młodzi mają jakieś konkretne wymagania i wyobrażenia.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego zespołu muzycznego warto także zapytać o “próbkę muzyczną”. Obecnie profesjonalne zespoły muzyczne bardzo dbają o to, aby się dobrze zaprezentować. Z tego względu korzystają z możliwości nagrania własnego demo, aby zachęcić klientów do rezerwacji terminu. Młodzi szukający zespołu dzięki takiej próbce mogą ocenić, czy odpowiada im repertuar, a przede wszystkim warsztat muzyczny danego zespołu. Takie próbki muzyczne zwykle udostępniane są na stronach zespołów muzycznych.

Takie pytania z pewnością ułatwią podjęcie wyboru, a także pomogą rozwiać wiele wątpliwości. Nie zadawanie pytań jest związane z pewnym ryzykiem, dlatego najlepiej przygotować się do takiej rozmowy przed podpisaniem umowy i rezerwacją zespołu na dany termin. Zadanie odpowiednich pytań pomoże nie tylko lepiej poznać warsztat muzyczny danego zespołu, ale także sprawdzić, co mogą zaoferować ponadto. Można także poznać w ten sposób, jak poradzą sobie z gośćmi, którzy nie są skorzy do zabawy i jak rozruszają weselników, prosząc ich na parkiet.

Leave A Comment

Kategorie